Zeki Demirkubuz Nuri Bilge Ceylan suskunluğunu bozdu

Bir dönem çok yakın arkadaş olan Türk Sineması’nın iki önemli yönetmeni olan Nuri Bilge Ceylan ile Zeki Demirkubuz’un uzun yıllardır görüşmediği biliniyor.

Kulislerde bu küslüğün nedenine ilişkin farklı söylentiler yer alırken, Zeki Demirkubuz Nuri Bilge Ceylan ile arasındaki soğukluk hakkında ilk kez konuştu.

2006’DAN BERİ KONUŞMUYORUZ

Habertürk televizyonunda konuşan Demirkubuz, 2006 yılında Kader adlı filminin Antalya Film Festivali’nde ‘en iyi film’ ödülünü altığı törende Nuri Bilge Ceylan’ın bayıldığını hatırlatarak “Törenden sonra ‘iyi misin?’ demek için aradım. Konuşmak istemedi ve o günden itibaren konuşmadı. 2 gün sonra sokakta yüz yüze geldik “İyi misin?” dedim. Yüzünü çevirdi. Bir tane tokat atmak istedim…” dedi.

Nuri Bilge Ceylan’ın kendisiyle neden konuşmadığını bilmediğini belirten Demirkubuz “Çok yakınındaki bir akrabasına sordum. Cannes Film Festivali aleyhinde konuştuğum için benimle konuşmadığını söyledi. Lan Cannes Film Festivali’nin muhtarı mısın, nesin sen? sana ne” diye konuştu.

BİRAZ SUSACAK

Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan için “Susacak, dişini sıkacak ve bir daha tek kelime etmeyecek. Ederse, Youtube kanalı açarım, her gün düzenli yayın yaparım. Bu ülkenin en sevdiği şey unutmaktır. Her yaptığımız yanımıza kar kalmıyor. Biraz düşüneceksin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir