Tuna Işın, CHP Bodrum İlçe Başkanı seçildi

Selçuk Arslan

BODRUM – CHP Bodrum 38. Olağan İlçe Kongresi Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Kongreye CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, CHP Muğla milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Sayar Özcan, Süreyya Öneş Derici, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, geçmiş dönem milletvekilleri ile yüzlerce partili katıldı.

Kongrede konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye başkanlarının parti içerisindeki seçimlere karışmaması gerektiğine vurgu yaptı.

BIYIKLI: TARİHİ GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Daha sonra ilçe başkanı adayları Başar Bıyıklı ve Tuna Işın konuşmalarını yaparak yönetim kurulu üyelerini tanıttılar.

İlk olarak söz alan Başar Bıyıklı, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Aynı çatı altında çağdaş Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Tarihi günlerden geçtiğimiz bugünlerde bu seçimin hem partimiz hem de ülkemizin geleceği açısından ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bu bilinçle ben ve çok değerli ekibimle çok önemli bir yola çıkıyoruz. Artık gençler ve kadınlarla güçlendirilmiş yenilenme sürecini başlatacağız. Çalışma, üretme, yenilenme, değişen ülke koşullarına paralel projelerle ilerleme çerçevesinde bu kez delegelerimizin sandığa yansıtacağı değerlendirmelerle seçilecek bir ilçe başkanı olmak için huzurlarınızdayım” dedi.

IŞIN: DEĞİŞİM KAÇINILMAZ

Daha sonra söz alan diğer aday Tuna Işın, “pazarlık” iddialarına yanıt vererek, “Sandık yoksa pazarlık vardır. Sandık yoksa anlaşma vardır. Sandık yoksa emek hırsızlığı vardır, dayatma vardır, kuşatma vardır, üyelerin yani sizlerin iradesi ipotek altındadır. İkinci en büyük vaadimiz, gençlerin ve kadınların partimize olan aidiyet duygusunu rencide eden fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak olacaktır” diye konuştu.

“Değişim kaçınılmazdır. Değişimin ilk adımı olarak yönetim kurulu toplantılarımızı asil ve yedek yönetim kurulumuzla birlikte yapmaya karar verdik” diyen Işın, “Devamında ilçe yönetimi olarak kuracağımız ihtisas komisyonlarında üyelerimizin görüşlerinden, tecrübelerinden, mesleki birikimlerinden en geniş payda da faydalanmak öncelikli görevimiz olacaktır. Düzenli olarak geniş katılımlı yapacağımız üye toplantılarımızda sizleri dinleyerek fikirlerinizden yararlanma şansına sahip olacağız. Örgütlenme modelimizin esaslarını üyelerimizle gerçekleştireceğimiz bu toplantılar belirleyecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçime geçildi, delegeler oylarını kullandı.

Sandık sonuçlarına göre Tuna Işın’ın listesi 282, Başar Bıyıklı’nın listesi 117 oy aldı. Böylece Tuna Işın, CHP Bodrum İlçe Başkanı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir