Kedisi Sayesinde Kanser Olduğunu Öğrenen Kadının ‘Şans’ ve Umut Dolu Hikayesi!

Sağlık memuru olarak görev alan Seden Baş, ‘Şans’ adını verdiği kedisi sayesinde hayata tutundu. Kedisinin sürekli sonradan tümör olduğu anlaşılan bölgeye yattığını belirten Baş, hastaneye başvurduğunda ise kanser olduğunu öğrenmişti. Kedi sayesinde hastalığının farkında varan Seden Baş, tedavilerinin ardından hayata tutundu.

Seden Baş, kedisinin sürekli sağ göğsünün üzerine yatması ile bir şişlik oluştuğunu düşünerek hastaneye başvurmuştu.

Yaklaşık 6 yıl önce sahiplendiği ve ‘şans’ adını verdiği kedisinin sürekli olarak sağ göğsünde aynı bölgeye yattığını fark eden Baş, bu sebeple göğsünde bir şişlik oluştuğunu düşünmüştü.

Göğsündeki şişlik nedeniyle hastaneye başvuran Baş’a kanser teşhisi konulmuştu.

Seden Baş, aldığı kemoterapi ve immünoterapi ile kanseri yenmeye başardı. Sosyal medya hesabından tedavi sürecini paylaşan Baş, kanser hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayan Baş, ‘Şans’ isimli kedisinin kendisine ikinci bir yaşam şansı verdiğine inanıyor.

AA Muhabirine röportaj veren Seden Baş, 6 yıl önce sahiplendiği kedisinin hikayesini anlattı. Kedisini çok zor bir zamandayken bulduğunu belirten Baş, kendisine şans getirmesi için ona Şans adını verdiğini söylüyor. 

‘Bana böyle bir hayat şansı vereceğini asla bilmiyordum.’ 

“Şans oradaki tümörü bana haber verdi aslında.”

Geçen sene Ekim ayında başlayan ağrıları nedeniyle hastaneye gittiğinde doktorların ‘kedi tırmığı’ ihtimali üzerinde durduklarını belirtti. İlk teşhisin ardından yaklaşık 3 ay zaman kaybettiğini belirten Baş, Ocak ayında meme kanseri teşhisi aldığını söyledi. 

Kanseri fark etmesinin kedisi sayesinde olduğunu belirten Baş, ‘Şans benim gerçekten şansım oldu. Adının karşılığını verdi. Hikayem böyle başladı.’ ifadelerini kullandı.

Kanser hastalığını yenen Baş’ın kedisi Şans, tümörden kurtulduktan sonra ise normale döndü.

Mayıs ayında kemoterapiyi bitiren Seden Baş, radyoterapinin ise son dönemlerinde.  Sağlığına kavuşan genç sağlık çalışanı, tedavi sürecinde kedisinin kendisini yalnız bırakmadığını, tümörden kurtulduğunda ise normale döndüğünü belirtti.

“İnsanlar beni gördükçe daha çok motive olmaya başladılar. O kadar güzel mesajlar alıyorum ki onlardan.”

Hastalığının ilk günlerinde zorluk çektiğini belirten Baş, daha sonra duruma adapte olduğunu ve yüzündeki gülücükleri hiç eksiltmemeye çalıştığını dile getirdi. Sosyal medya hesabından paylaştığı umut dolu fotoğraflarla diğer insanları da motive eden Baş, ‘insanlara umut vermek çok güzel’ ifadelerini kullandı. 

Seden Baş’ın doktoru Gülcan Bulut Seden’in güçlü bir kadın olduğunu, tedaviye inandığını belirterek meme kanseri konusunda özellikle kadınların dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

Sen ne güzel bir kadınsın Seden Baş!

Hayatındaki ‘Şanslar’ hiç eksik olmasın! ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir