Girişimcilik Merkezi’nin yapımına başlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen gençlere ve girişimci adaylarına yönelik hizmet verecek olan Girişimcilik Merkezi’nin yapımına başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, genç girişimcileri desteklemek amacıyla Girişimcilik Merkezi kuruyor. Bu proje ile Antalya’da yeni girişimcilerin ortaya çıkması, gençlerin fikirlerinin desteklenmesi ve hayata geçirilmesi hedefleniyor. Girişimcilik Merkezi, eğitim, danışmanlık, mentorluk, yazılım sınıfları ve melek yatırımcılar gibi unsurları bir araya getirerek genç girişimcilerin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak.

 

GİRİŞİMCİLER İŞLERİNİ İLERİ TAŞIYACAK

Muratpaşa Camii karşısındaki Ayakkabıcılar Çarşısı’nda bulunan eski İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nın hizmet verdiği binada hayata geçirilen merkezde aynı zamanda girişimcilerin iş ağlarını genişletmelerine ve önemli bağlantılar kurmalarına olanak tanıyan etkinlikler, seminerler ve etkileşimli atölye çalışmaları düzenlenecek. Girişimciler, melek yatırımcılar, risk sermayesi firmaları ve sektör uzmanlarıyla buluşarak işlerini daha da ileri taşıma şansını elde edecekler.

 

BÖLGENİN EKONOMİK BÜYÜMESİNE KATKI SUNACAK

Antalya’nın bu yeni girişimcilik merkezi, bölgenin ekonomik büyümesine katkıda bulunmayı ve girişimcilik ekosistemini desteklemeyi amaçlıyor. Merkezin çok yakın zamanda açılması planlanıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği gençlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizin 100. Yılında gençlerin bugünden başlayarak güçlendirilmesi hedefleniyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir