Okullarda 13 Mart hazırlığı: Çadırlar kaldırılıyor

Okullarda 13 Mart hazırlığı: Çadırlar kaldırılıyor

Adana’da yaşanan depremin ardından ara verilen eğitime 13 Mart’ta yeniden başlama kararı alınırken, okullarda eğitim-öğretim için hazırlıklar başladı.

Attila İlkokulunda deprem nedeniyle kurulan çadırlarda tek tek kaldırıldı

ADANA – Adana’da yaşanan depremin ardından ara verilen eğitime 13 Mart’ta yeniden başlama kararı alınırken, bu çerçevede okul bahçelerine kurulan çadırlar kaldırıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü Elbistan ve Pazarcık ilçesinde yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde 11 il etkilendi. Deprem nedeniyle yıkımların yaşandığı Adana’da da eğitim-öğretime ara verildi. Adana’da ise 1 Mart’ta açılacağı duyurulan okulların açılması ise 13 Mart’a ertelendi. Adana’da bulunan 1556 okuldan ağır ve orta hasarlı olmayan okullarda, 516 bin 775 öğrenci 13 Mart günü yeniden okula başlayacak. Bu nedenle hafta sonu olmasına rağmen okullarda hummalı bir çalışma başladı. Deprem nedeniyle okulların bahçesine kurulan çadırlarda kaldırılmaya başlandı. Vatandaşlar eşyalarını topladıktan sonra görevliler tarafından AFAD’ın çadırları tek tek söküldü.

Okul bahçesindeki çadırda yaşayan Meryem Özmen binalara girmeye korktukları için çadırda kaldıklarını belirterek, “Ancak okul açılacağı için çadırlar kaldırıldı. Artık başımızın çaresine bakacağız. Çocukların da artık okula gitmesi gerekiyor. Devletimizden milletimizden Allah razı olsun. Eve girmeye hala korkuyoruz. Artık bir süre de araçlarda kalacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir