Kütahya Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol Tarifi

Kütahya İl merkezinde bulunan tren garı, TCDD bünyesinde bulunan eski istasyondur. İstanbul ve Kütahya arasında sefer yapan tren en düşük 199,18TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Tren yolculuğu yapacak olanların biletlerini erken almaları tavsiye edilmektedir.

Aksi halde yüksek fiyata bilet almaları gerekebilecektir. Her gün yapılan tren seferleri sayesinde çevre il ve ilçelerden gelerek Kütahya gezisi yapılabilmektedir. Yerli-yabancı tüm misafirleri için çok iyi bir ev sahipliği yapan Kütahya ulaşım sorunu olmayan yönüyle de gezi takvimlerinde yer almaktadır. 

Kütahya Tren Garı Nerde? 

TCDD bünyesinde bulunan Kütahya tren garı, Kütahya İl merkezinde bulunmaktadır. Ana istasyon olarak bilinen Tren Garından, İzmir Mavi Treni, Pamukkale Ekspresi, Ana hat trenlerine hizmet verilmektedir. Eskişehir, Afyonkarahisar ve Eskişehir arasında seferler yapılmaktadır. Kütahya İl sınırları içinde bulunan Ana istasyon Tavşanlı- Kütahya ile Balıkesir yöresinde çalışan trenlere hizmet vermektedir.

Tren seyahati yapmak isteyenler erken bilet almaları durumunda ekonomik kazanç sağlayacaktır. Zira değişken bilet fiyat uygulaması bulunduğundan her geçen zaman fiyatlar değişebilmektedir. Kütahya tren garından ilk tren 10,06’ da hareket etmektedir. 30 Aralık1984 yılında hizmet vermeye başlayan Gar halen çalışmaktadır. Gezip görülmeye değer pek çok şehirden geçmektedir.

Kütahya’ da bulunan tarihi ve turistik yerleri görebilmek için gelenler çok mutlu olarak ayrılmaktadır. Kütahya Tren Garı olarak kullanılan Ana tren istasyonu güvenle konuklarını ağırlamaktadır. Kütahya’nın simgesi durumundaki tren yerli yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Çağdaş bir ulaşım aracı olan tren yolculuğunu her yaştan ve statüden insan çok sevmektedir.

Tren sefer saatleri ve bilet fiyatları konusunda dikkatli olmak yararlı olacaktır. Çünkü erken alınan bilet sahipleri indirimli bilet alabilmektedir. Aksi halde yolculuk süresi yaklaştıkça fiyatlar yükselebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına ait olan Kütahya Tren İstasyonu İletişim bilgileri;

Telefon Numarası

0274 2236121 olarak kullanımda bulunmaktadır.

Bilet Fiyatları

164,01 ile 345TL aralığında değişmektedir.

İşletmeci

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Taşımacılık

Adresi

Yıldırım Beyazıt- 43020 Kütahya Merkez- Kütahya’dır.

Hizmet Vermeye Başlama Tarihi

30 Aralık 1894

Sefer Saatleri ve Yol Tarifi

İstanbul’dan Kütahya’ya arabayla gidecek olanlar için yolculuk süresi yaklaşık 3 saat 28 dakika sürmektedir. 302,7 km olduğu bilinen Kütahya İstanbul arası yolculuğu Gebze- Orhangazi Köprü ve İzmir otoyolundan devam etmektedir. O, 5 –Bursa Eskişehir Yolu- ve D200/E90 üzerinden yolculuk sürdürülmektedir.

Kütahya Ana İstasyondan hareket eden trenler pek çok şehirden geçmektedir.

Yaklaşık 11,5 saat süren Kütahya tren istasyonundan tarih ve doğal güzellikleriyle görülmeye değer pek çok yerden geçmektedir.

Kütahya tarihi ve turistik dokusuyla gelenleri hayran bırakmaktadır. Bu İstasyondan günde 7 bölgeye tren hareket etmektedir. İlk sefer saati 06: 46 olarak devam etmektedir.

Saat 16: 30 kalkışlı tren Kütahya Balıkesir arasında her gün çalışmaktadır.

12: 05 kalkışlı tren Kütahya Eskişehir arasında her gün sefer yapmaktadır. 

Yine 17: 55 kalkışlı olarak da Kütahya Eskişehir arasında sefer bulunmaktadır.

Her gün yapılan tren seferleri çevre şehirlerden gelecek olanlar için cazibe yaratmaktadır. Türkiye’nin her yerinden Kütahya’ya ulaşım olanağı bulunmaktadır. Kütahya Demiryolu ulaşımının her gün yapılabilmesi sayesinde çevre il ve ilçelerden gelenlerin sayısı da azımsanamayacak kadardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir